4. 1. 2021

Nová Karolina Park přivítá s novým rokem nového nájemce Brose CZ

Atraktivní kancelářský objekt Nová Karolina Park v Ostravě se těší z nově příchozího nájemce, společnosti Brose CZ. Brose je světově jeden z nejvýznamnějších dodavatelů komponentů automobilového průmyslu. Jedná se o společnost v rodinném vlastnictví původem z Německa a v budově si pronajala 1 700 m2 kancelářských prostor. Příprava budoucích kanceláří započala v polovině září 2020 a zaměstnanci se do nich postupně stěhují od prosince loňského roku.

Brose CZ je největší výrobní lokací skupiny Brose, se zaměřením produkce na sedadlové struktury, elektrické motory a pohony a mimo jiné i zámky bočních a zadních dveří. Česká pobočka drží v rámci skupiny Brose statut tzv. „lead plant“, tedy vedoucího závodu. Připravují a realizují se zde pilotní projekty, které se následně implementují v dalších lokacích.

Brose CZ je tak významným a stabilním zaměstnavatelem v Moravskoslezském i Zlínském kraji, přičemž aktuálně pracuje pro společnost více než 3 000 zaměstnanců. V Brose CZ také působí několik oddělení tzv. centrálních funkcí. Jedná se například o controlling, finance, nákup nebo IT – tato oddělení poskytují podporu všem závodům skupiny Brose na celém světě. V nově vznikajících kancelářích v ostravském projektu Nová Karolina Park vznikne středisko sdílených služeb, kde bude ve zmíněných oblastech pracovat přibližně 200 zaměstnanců.  

 

Zpět na přehled