18. 6. 2013

Projekt Nová Karolina Park získal hlavní cenu v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje 2012

V pondělí 17. června 2013 proběhlo v budově Janáčkovy konzervatoře v Ostravě vyhlášení výsledků již 7. ročníku soutěže Stavba Moravskoslezského kraje 2012. Hlavní cenu v kategorii „Stavby občanské vybavenosti – novostavby“ získal ostravský projekt Nová Karolina Park, jehož developerem je společnost PASSERINVEST GROUP, a.s. Vyhlašovateli soutěže jsou Svaz podnikatelů ve Stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Obec architektů a Moravskoslezský kraj.

Hlavní cenu v kategorii „Stavby občanské vybavenosti – novostavby“ obdržela společnost GEMO OLOMOUC, spol. s r. o., generální dodavatel stavby Nová Karolina Park, a to za symbolický architektonický výraz objektu, který podtrhuje vstup do komplexu budov a sleduje vstupní linii včetně oddychového využití vnitřního atria s odvětrávací šachtou, odkazující na historii města Ostravy.


Administrativní projekt Nová Karolina Park je součástí rozsáhlého projektu realizovaného v centru Ostravy pod názvem Nová Karolina a tvoří pomyslnou bránu do tohoto území. Na šesti nadzemních podlažích Nová Karolina Park nabízí téměř 24 600 m2 prvotřídních kancelářských ploch. Ty jsou v přízemí doplněny o 3 700 m2 ploch určených pro obchody, služby i gastronomii. V podzemním podlaží se nachází 280 parkovacích míst určených pro uživatele budovy.
„Ocenění projektu Nová Karolina Park nás nesmírně těší a jsme přesvědčeni, že si ho opravdu zaslouží. Spolu s dalšími objekty se totiž podepisuje na ojedinělé, řekl bych dokonce historické přeměně centrální části Ostravy v unikátní multifunkční centrum,“ říká Radim Passer, generální ředitel developerské společnosti PASSERINVEST GROUP.

Nová Karolina Park, která byla dokončena na přelomu roku, je certifikována dle britské prestižní metodiky certifikace zelených budov BREEAM. Její architektonický návrh vzešel od architekta Víta Másla a Davida R. Chisholma z renomovaného architektonického ateliéru CMC architects.

Od října loňské roku mají zájemci o pronájem prostor v budově Nová Karolina Park možnost navštívit i kompletně zařízený showroom o velikosti 64 metrů čtverečních. Díky němu si může každý udělat lepší představu o tom, jak mohou jeho kanceláře vypadat.  Showroom připravil developer projektu Nová Karolina Park, společnost PASSERINVEST GROUP, ve spolupráci s firmou TECHO


O PROJEKTU KAROLINA PARK
Nová Karolina Park je součástí rozsáhlého projektu Nová Karolina, který je realizován téměř v centru Ostravy - v bezprostřední blízkosti Masarykova náměstí. Zde na 32 hektarech plochy postupně ve čtyřech etapách vznikají nejenom nové moderní kanceláře, ale také byty i obchodní a zábavní centrum. Na realizaci projektu Nová Karolina se podílejí tři významní investoři – kromě PASSERINVEST GROUP také Multi Development Czech Republic a GEMO OLOMOUC.

O PASSERINVEST GROUP
Developerem administrativní budovy Nová Karolina Park je ryze česká developerská společnost PASSERINVEST GROUP, a.s. Její jméno je spojováno zejména s realizací rozsáhlého administrativního areálu BB Centrum v Praze 4 - Michli. To v současné době tvoří 15 zcela dokončených objektů o celkové ploše dosahující téměř 200 tisíc m2. Součástí BB Centra je i exkluzivní moderní fitness a wellness Balance Club Brumlovka, dále Společenské centrum s křesťanskou mateřskou školou, základní školou a Baarův park o rozloze cca 1 ha. V dubnu loňského roku byl v sousedství BB Centra dokončen a zkolaudován další unikátní projekt společnosti PASSERINVEST GROUP – Rezidenční park Baarova se 139 bytovými jednotkami určenými jak k prodeji, tak pronájmu.

Více informací Vám poskytne:
Mgr. Vendula Malochová, Marketing manager
PASSERINVEST GROUP, a.s.
Tel.: (+420) 221 582 111, fax: (+420) 222 515 521
Mobil: (+420) 605 318 974
E-mail: vendula.malochova@passerinvest.czwww.passerinvest.cz            www.novakarolinapark.cz

Zpět na přehled