9. 1. 2014

Do budovy Nová Karolina Park se bude stěhovat další nájemce - společnost ABB

Moderní administrativní objekt Nová Karolina Park je součástí rozsáhlého multifunkčního areálu realizovaného v blízkosti Masarykova náměstí v centru města Ostravy pod názvem Nová Karolina. Celý projekt se rozkládá na 32 hektarech plochy a nabízí nejenom obchodní a zábavní centrum, ale i moderní kanceláře a nové byty.

Administrativní projekt Nová Karolina Park, který tvoří pomyslnou bránu do celého multifunkčního areálu, byl dokončen na počátku roku 2013. Jedním z nájemců kanceláří v této moderní administrativní budově je kupříkladu Česká spořitelna. Ta zde obsadí celkem 3 600 metrů čtverečních kancelářských ploch a v přízemí zřídí i svoji pobočku.

 

Dalším nájemcem, který se rozhodl pro budovu Nová Karolina Park, je společnost ABB ČR.

Ta je přední společností poskytující technologie pro energetiku a automatizaci, které umožňují energetickým a průmyslovým podnikům zvyšovat výkonnost při současném snížení dopadu jejich činnosti na životní prostředí. V České republice působí v osmi lokalitách a zaměstnává více než 3 300 lidí.

 

„Investice do výrobních závodů a inženýrských středisek, jakým je právě globální inženýrské centrum v Ostravě, jsou pro naši společnost dlouhodobou prioritou. Jejich přínosy zdůrazňují i úspěchy českých inženýrů a význam tohoto ostravského střediska pro evropské zákazníky z oblasti průmyslu. Nové sídlo na Nové Karolině nám nabídne také více než 300 m² plochy pro testování, servis a školicí prostory ABB University.  V souladu s našimi standardy má nová budova dispozici na mimořádném místě a splňuje i energetické nároky současnosti. Přesun jednotky je plánován v první polovině roku 2014," uvedl Hannu Kasi, generální ředitel společnosti ABB ČR.

 

Back