25. 5. 2017

NOVÁ KAROLÍNA PARK MÁ OBSAZENÉ DALŠÍ PROSTORY

Administrativní projekt Nová Karolina Park v Ostravě rozšířil své portfolio nájemců o IT centrum Stora Enso - SDCC Ostrava (Software Development Competence Center), Y Soft Corporation, a.s., která poskytuje řešení pro správu tisku a digitalizaci. Stora Enso umístila do celého pátého nadzemního podlaží jižní části budovy, na více než 2 500 m2, své strategické centrum služeb pro vývoj a údržbu IT systémů pro všechny světové pobočky své společnosti. Y Soft Corporation obsadila 690 m2 administrativních ploch, kde zřídila své vývojové centrum a centrum zákaznické podpory. V letošním roce zde navíc expandovala UniCredit Bank a společnost ABB.

Administrativní budova Nová Karolina Park vyrostla na místě, které má genius loci i veškerou občanskou vybavenost a výborné možnosti parkování. Její atraktivitu zvyšuje jak poloha na hlavní ostravské třídě 28. října s tramvajovou zastávkou přímo u severní recepce objektu, tak i průchozí atrium k obchodnímu centru Forum Nová Karolina.

„Projekt se nám dlouhodobě zamlouval, měli jsme možnost ho sledovat ze starých kanceláří od vzniku, a když padlo rozhodnutí o nových prostorech pro další expanzi. Byl preferovanou variantou, jak z hlediska zaměstnanců – sídlo v centru, dobrá dopravní obslužnost –, tak z hlediska firmy – ekologická certifikace budovy, prestižní lokace, umístění všech zaměstnanců na jednom patře, přizpůsobení prostoru naším potřebám a možnost další expanze,“ říká Marián Drozd, Site Manager StoraEnso.

Stora Enso - SDCC Ostrava (Software Development Competence Center) byla založena v roce 2006 a v současné době se specializuje zejména na vývoj logistického a obchodního systému pro své výrobní a prodejní oblasti. Ostravské StoraEnso – SDCC je se svými 190 zaměstnanci největším vývojovým centrem společnosti. 

Y Soft Corporation, a.s., byla založena v roce 2000 v Brně a dnes má společnost pobočky po celém světě. Y Soft je předním dodavatelem na světovém trhu v oblasti správy a kontroly tisku i digitalizace dokumentů. Řešení postavená na platformě YSoft SafeQ pomáhají podnikům optimalizovat provozní náklady a zvyšovat produktivitu zaměstnanců. Y Soft v současné době zaměstnává 370 lidí, z nichž 43 % se věnuje výzkumu a vývoji. 

 

 

 

Zpět na přehled