18. 6. 2013

Projekt Nová Karolina Park získal hlavní cenu v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje 2012

V pondělí 17. června 2013 proběhlo v budově Janáčkovy konzervatoře v Ostravě vyhlášení výsledků již 7. ročníku soutěže Stavba Moravskoslezského kraje 2012.

Hlavní cenu v kategorii „Stavby občanské vybavenosti – novostavby“ získal ostravský projekt Nová Karolina Park, jehož developerem je společnost Passerinvest Group. Vyhlašovateli soutěže jsou Svaz podnikatelů ve Stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Obec architektů a Moravskoslezský kraj.

Hlavní cenu v kategorii „Stavby občanské vybavenosti – novostavby“ obdržela společnost GEMO OLOMOUC, spol. s r. o., generální dodavatel stavby Nová Karolina Park, a to za symbolický architektonický výraz objektu, který podtrhuje vstup do komplexu budov a sleduje vstupní linii včetně oddychového využití vnitřního atria s odvětrávací šachtou, odkazující na historii města Ostravy.

Administrativní projekt Nová Karolina Park je součástí rozsáhlého projektu realizovaného v centru Ostravy pod názvem Nová Karolina a tvoří pomyslnou bránu do tohoto území. Na šesti nadzemních podlažích Nová Karolina Park nabízí téměř 24 600 m2 prvotřídních kancelářských ploch. Ty jsou v přízemí doplněny o 3 700 m2 ploch určených pro obchody, služby i gastronomii. V podzemním podlaží se nachází 280 parkovacích míst určených pro uživatele budovy.


Nová Karolina Park, která byla dokončena na přelomu roku, je certifikována dle britské prestižní metodiky certifikace zelených budov BREEAM. Její architektonický návrh vzešel od architekta Víta Másla a Davida R. Chisholma z renomovaného architektonického ateliéru CMC architects.


Back